پاورپوینت انضباط ترافیکی

پاورپوینت انضباط ترافیکی

پاورپوینت انضباط ترافیکی

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 26 اسلاید

بسم لله الرحمن الرحیم انضباط ترافیکی 1- مخاطب ، تخلفات متعدد موتورسیکلت را بشناسد. اهداف آموزشی 2- مخاطب ، نسبت به آگاهی ها،نگرش ها،ارزشها و هنجارها موتورسواران و نقشی که در کاهش نظم و امنیت شهر دارند شناخت پيدا كند. 3- مخاطب ، راه حلهای مناسب جهت جلوگیری و یا کاهش آسیب های موتورسیکلت را بداند. 4- مخاطب ،قوانين راهنمائي و رانندگي و مجازات مربوط به تخلفات موتورسيكلت را بهتر بشناسد 5- مخاطب ،آسيب هاي مربوط به موتورسيكلت را بشناسد. طی سالهای اخیر تعداد وسائل نقلیه در طرح ها و مدلهای متفاوت و با اشکال مختلف افزایش یافته و متقابلاً با افزایش جمعیت ، باعث شلوغی فزاینده در شهرها و جاده ها گردیده است،از سوی دیگر آمار نرخ تصادفات تا 3 یا 4 برابر بیشتر شده و مسئولین را به فکر چاره اندیشی،پیشگیری و کاهش این آسیب ها انداخته است. جهت جلوگیری از آسیب هايی که برای شهروندان در این زمینه و خصوصاً در رابطه با موتورسیکلت ها پیش می آید بايد در دو محیط آموزش و برخورد به وسیله ي قانون و مقررات راهنمائی و رانندگی وارد عمل شویم. همچنين لازم است ضمن کنترل تولید و عرضه ي موتورسیکلت ، به فکر آموزش راکبان آن و ترویج فرهنگ استفاده از موتورسیکلت نيز باشیم. ضرورت طرح موضوع : ویژگی های تخلف موتورسواران به منزله نوعی انحراف نسبی بودن انحراف با توجه به یک جامعه: بسیاری از اعمال و حرکات هستند که در یک جامعه مورد برخورد قرار می گیرند ولی در جامعه ای دیگر اهمیت موضوع فرق میکند.مثلا در ایران رانندگی از طرف راست بوده ولی در کشور انگلستان از سمت چپ میباشد. نسبی بودن انحراف از نظر مکان: انجام برخی از اعمال در بعضی مکانها مجاز و در بعضی مکانها انحراف محسوب می شود.مانند حرکات نمایشی با موتورسیکلت که در محیط مسابقه و پیست های مربوطه اشکالی ندارد ولی در خیابانها و معابر شهری یک انحراف محسوب می شود ویژگی های تخلف موتورسواران به منزله نوعی انحراف نسبی بودن انحراف از نظر زمانی: برخی اعمال در حال حاضر جرم محسوب می شوند در حالی که در گذشته اینگونه نبوده است. نسبی بودن انحراف از نظر پیامد ها و نتایج: محسوب شدن عملی به عنوان انحراف به نتیجه آن و آگاهی دیگران از آن عمل بستگی دارد.تردد با سرعت زیاد موتورسیکلت چنانکه با تبحر و در محیط های مناسب باشد،همراه با کلاه ایمنی و نتیجه بدی مانند تصادف در بر نداشته باشد جرم نیست ولی همان حرکات نمایشی در معابر ممکن است نتیجه غیرقابل جبرانی در بر داشته باشد. نسبی بودن انحراف از نظر فرد: تعریف انحراف بستگی به این دارد که چه کسی این عمل را انجام می دهد و چه کسانی قدرت برچسب زدن و تعیین هنجارهای قالبی را دارند.مثلا ممکن است سرعت موتورسیکلت و حرکات نمایشی آن از دید عده ای جالب و زیبا باشد ولی برای عده ای ناخوشایند باشد. انضباط اجتماعی رانندگان وسائل نقلیه برای خدمت به جامعه در راستای زندگی نوین و رفاه انسان ها و انجام نیازهای روزمره، اختراع و تکامل پیدا کرده و هر روز بر دامنه ي تکنیک و طراحی آن افزوده می شود. این پدیده ي صنعتی توسط رانندگان جابه جا می شود و رانندگان با کسب آگاهی از قانون و مقررات رانندگی و استفاده درست، هدایت این وسیله ي فاقد شعور و هوش را بر عهده دارند. اگر راننده با استفاده از همه ي آموزش های شخصی و اجتماعی حین رانندگی خطری را مشاه

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 

اینجا هم مشاهده کنید