پاورپوینت تساوی کسرها

پاورپوینت تساوی کسرها

پاورپوینت تساوی کسرها

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 36 اسلاید

بنام خدا تساوی کسرها

.
کسر کاغذی را دو تا می‌کنیم و یک قسمت آن را رنگ می‌زنیم حالا این کاغذ را یک تای دیگر می‌زنیم و روی خط تا را پررنگ می‌کنیم.
حالا چه کسری داریم آیا ما قسمت بیشتری را رنگ زده‌ایم؟ خیر
ما فقط تقسیمات را بیشتر کرده‌ایم. حالا چه کسری داریم اگر کاغذ را یک تای دیگر بزنیم چه کسری خواهیم داشت؟
آیا ما قسمت بیشتر را رنگ زدیم؟ باز هم ما فقط تقسیم‌ها را بیشتر کرده‌ایم.
پس می‌توانیم بگوییم
پس این کسر‌ها با هم برابر هستند مثال1 برای شکل‌ها تساوی کسر بنویس. مثال1 کدام شکل زیر تساوی   الف) ب) را نشان می‌دهد؟
  ج) د) گزینه ب) صحیح است
مثال3 مادر برای سیما و رضا دو پیتزای مثل هم خرید. سیما پیتزای خود را به 4 قسمت تقسیم کرد و سه قسمت آن را خورد، رضا پیتزای خود را به 8 قسمت مساوی تقسیم کرد و 6 قسمت آن را خورد کدام یک از آن‌ها بیشتر پیتزا خورده است؟ رضا سیما مثال4 کدام گزینه با کسر تساوی دارد؟ الف) ب) ج) د) پس گزینه ب صحیح است. مقایسه کسرها: این کیکی است که رضا هر روز با خود به مدرسه می‌برد. دیروز رضا کیکش را با دوستش تقسیم کرد و یک قسمت آن را به او داد و بقیه را خودش خورد. (قسمت‌ها مساوی بوده است) امروز رضا کیکش رابین خودش مجید و بهرام به طور مساوی تقسیم کرد.
امروز رضا کیک را خورده است. رضا چه روزی بیشتر کیک خورده است؟ (به شکل‌ها نگاه کن) رضا دیروز بیشتر کیک خورده است. پس هر وقت صورت کسرها مساوی بزرگتر باشد کسری بزرگتر است که مخرجش کوچک‌تر است (زیر تقسیمات آن کمتر است). آقا رحمان و محمدآقا 2 زمین یک اندازه دارند، آقارحمان از زمینش را سیب کاشته است. محمدآقا زمینش را سیب کاشته است. کدام یک قسمت بیشتری از زمین را سیب کاشته است؟ زمین محمد آقا زمین آقا رحمان پس کسری که مخرج های آن مساوی است، کسری بزرگ است که صورت های آن بزرگ برابر است مینا یک شکلات و شکلات را خورده است. پروانه 2 شکلات کامل و شکلات را خورده است کدام یک شکلات بیشتری خورده است؟
پروانه مینا ا واحد کامل و واحد 2 واحد کامل و واحد > پس در واحدهای کامل کسری بزرگتر است که واحد کامل بیشتری داشته باشد، اگر واحدها مساوی باشد کسرها را مقایسه می‌کنیم مثال1 با رسم شکل کسرها را مقایسه کن. مثال2 با رسم شکل نشان بده کدام کسر بزرگتر است. واحد 2 واحد و 3واحد و واحد 3 واحد و 2 واحد واحد مثال3 معلم به 2 دانش‌آموز دو قوطی رنگ شبیه به هم داد. دانش‌اموز اول از رنگش را استفاده کرد و دانش‌آموز دوم از رنگش را مصرف کرد، کدام یک رنگ کمتری مصرف کرده است؟ ریحانه و محبوبه به مقدار برابر کیک داشتند، ریحانه از کیکش را خورد و محبوبه کدام یک کیک بیشتری خورده است؟ از کیکش را خورد مثال4 مثال5 مادر با پولش یک آب معدنی خرید، پدر با پولش از همان نوع آب معدنی خرید، کدام یک پول
بیشتری داشتند؟ پدر مقدار بیشتری از پولش را داده است، و مادر مقدار کمتری از پول خود را داده است.
پس مادر پول بیشتری داشته است مث

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 

اینجا هم مشاهده کنید